„Sensacje XX wieku” w Dąbrówce

Muzea Techniki Wojskowej „Gryf” oraz Saperskie „Explosive” doczekały się nowej siedziby, którą jest była jednostka wojskowa w Dąbrówce. Podczas oficjalnego otwarcia, pojawił się Bogusław Wołoszański.

Czytaj więcej

Muzeum w Dąbrówce otwarte!

W Dąbrówce k. Luzina została otwarta nowa siedziba Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” oraz Muzeum Saperskiego „Explosive”.

Czytaj więcej

Uroczyste otwarcie Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" w Dąbrówce

Rozległy obszar byłej jednostki wojskowej w Dąbrówce w gminie Luzino zamienił się w Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oraz Muzeum Saperskie. W muzeach możemy podziwiać sprzęt wojskowy, umundurowanie, czy dioramy. Muzea gromadzą eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym naciskiem na sprzęt z okresu II wojny światowej.

Czytaj więcej

Dąbrówka staje się centrum historii. Miejsce docenił Bogusław Wołoszański

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” oraz Muzeum Saperskie „Explosive” doczekały się nowej siedziby, którą jest była jednostka wojskowa w Dąbrówce. Wyprowadziło się wojsko, ale miejsce ożywiła historia. W miniony piątek (29 maja) podczas oficjalnego otwarcia odbyły się pokazy oraz zjawili się znamienici goście, wśród nich Bogusław Wołoszański. Autor „Sensacji XX wieku”, zafascynowany miejscem, zapowiedział, że kolejny odcinek powstanie właśnie w Dąbrówce.

Czytaj więcej