Uroczyste otwarcie Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" w Dąbrówce

Rozległy obszar byłej jednostki wojskowej w Dąbrówce w gminie Luzino zamienił się w Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oraz Muzeum Saperskie. W muzeach możemy podziwiać sprzęt wojskowy, umundurowanie, czy dioramy. Muzea gromadzą eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym naciskiem na sprzęt z okresu II wojny światowej.

Uroczyste otwarcie w towarzystwie przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji, wojskowych oraz Bogusława Wołoszańskiego odbyło się w piątek 29 maja. Zaś dla odwiedzających muzeum ma być czynne od 3 czerwca. Podczas otwarcia zaprezentowano eksponaty a na zakończenie miała miejsce parada pojazdów i bitwa pancerna z efektami pirotechnicznymi

- To jest jedno z najbardziej niezwykłych muzeów, bo wszystkie sprzęty jeżdżą. Zajmuję się popularyzacją historii i będę chciał skorzystać z tych sprzętów. 14 lipca będziemy tutaj kręcili widowiskowe "Sensacje XX wieku" - zachwala Wołoszański.

- Ciężko zliczyć wszystkie eksponaty, bo cały czas one przybywają. Cały czas przybywają nam eksponaty. Jeszcze mamy parę rzeczy na ukończeniu. Myślę, że w ciągu miesiąca wzbogacimy się o egzotyczny czołg Leopard 1 i inne sprzęty - dodaje Marian Kotecki, właściciel Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf".

wejherowo.naszemiasto.pl
02.06.2015